O nás

Karlovarská krajská organizace ČUS (České unie sportu) je organizační složkou s krajskou působností. Organizační struktura ČUS vznikla transformačním procesem, jehož výsledkem je silná servisní organizace českého sportovního prostředí.

Krajská organizace poskytuje servis ekonomického a administrativního charakteru pro všechny sdružené krajské sportovní svazy a okresní sdružení. Prostřednictvím okresních sdružení pak poskytuje servis rovněž pro všechny tělovýchovné jednoty a sportovní kluby v Karlovarském kraji.

Naším cílem je podporovat sport v Karlovarském kraji na všech úrovních, zejména pak sport pro širokou veřejnost tak, aby se stal součástí každodenního zdravého životního stylu.

Hlavním záměrem je vrátit sport do každodenního života široké veřejnosti, umožnit maximální dostupnost sportovní infrastruktury, zajistit specializovaný servis sportovním subjektům a jejich dobrovolným funkcionářům a podpořit rozvoj sportovních talentů. Pro splnění těchto důležitých úkolů vytváří ČUS síť odborných servisních pracovišť (Servisních center sportu) na úrovni krajů a následně regionů.


  • Nejlepší sportovci Karlovarského kraje

    Karlovarský kraj každopročně vyhlašuje anketu o "Nejlepší sportovce Karlovarského kraje". Nejlepší sportovci jsou pak oceněni na slavnostní akci. 

    2. 2. 2017 | Článků: 5