Vítězný turnaj VTM U15 v Karlových Varech

Úspěch Karlovarského výběru na turnaji VTM U15

V neděli 18. 11. 2018 se v KV Aréně konal turnaj VTM U15. Cílem projektu Výchova talentované mládeže (VTM) je poskytnout jedenácti až patnáctiletým talentovaným hokejistům co nejkvalitnější přípravu a také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až kategorií šestnáctiletých.
Turnaje se zúčastnily čtyři týmy ročníku narození 2004 z Karlovarského kraje, Kraje Vysočina, Libereckého kraje a kraje Hlavního města Prahy. V semifinálovém utkání sehrál domácí výběr vyrovnanou partii s týmem Hlavní město Praha. Úvod utkání patřil domácím, když překvapili soupeře a již ve čtvrté minutě vedli 2:0 po trefách Hofmanna a Horvátha. Přesto soupeř před první sirénou dokázal snížit trefou kapitána Slavíčka. Ve druhé části hry dokázal soupeř vyrovnat na 2:2, když se prosadil v přesilové hře Hrdlička. Jenže domácí oplatili stejnou mincí, když pouhé dvě vteřiny před sirénou vrátil domácím vedení po skvělé přesilovkové kombinaci Varvařovský. V úvodu třetí třetiny zvýšil náskok na 4:2 domácí Czingel. Přes zvyšující se tlak hostí v závěru utkání, domácí nevykolejil ani kontaktní gól hostujícího Pražáka na konečných 4:3. Karlovarský kraj si tak vybojoval účast ve finále a čekalo na soupeře. V utkání Libereckého kraje s krajem Vysočina se rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Štěstí ve tváři „vystřelil“ spoluhráčům proměněným nájezdem kapitán Jungwirth z kraje Vysočina.

Finále, které se vysílalo živě na hokejka.cz začalo ve svižném tempu a nikdo nechtěl odejít poražený bez boje. Až na konci první třetiny otevřel skóre zápasu Baťa Šimon a tým z Vysočiny první třetinu vyhrál 1:0. V průběhu druhé třetiny se domácí snažili o vyrovnání, které zařídil až v poslední minutě druhé části hry domácí Šlechta po přihrávce Varvařovského. Poslední dějství tak začínalo od „začátku“, oba týmy měly k vítězství stejně daleko. Když v úvodu třetí třetiny otočil skóre na 2:1 Vican, zdálo se být vítězství na dosah. O to víc, když tři minuty před koncem hráli domácí přesilovou hru. Ovšem soupeř prokázal vůli a v přesilové hře potrestal chybu na modré čáře a v oslabení dokázal vyrovnat na 2:2 kapitán Jungwirth. Následovaly samostatné nájezdy. Již v první sérii se prosadil domácí kapitán Dominik Rymon a pak již úřadoval bezchybný gólman Hykel. Za svá záda nepustil ani jeden puk a domácí mohli slavit výhru.

Cenu pro výběr hráčů Karlovarského kraje předal Mgr. Jiří Ryžuk, hlavní trenér Karlovarského výběru VTM a člen komise mládeže ČSLH.

Sestava KV výběru - brankáři: HYKEL Ondřej, JISKRA Štěpán, obránci: RUSÍN Šimon, BRUSTMANN Lukáš, SÝKORA Jaroslav, ZOLNAJ Petr, VICAN Tomáš, útočníci: BUBANEC Matěj, KUBÍK Daniel, HOFMANN Daniel, RYMON Dominik, VARVAŘOVSKÝ David, ŠLECHTA Robert, ŠMAJDA Samuel, CZINGEL Miroslav, HORVÁTH Richard, KRATOCHVÍL František.

Realizační tým: trenér – ANDRYS Tomáš, asistenti trenéra – Mgr. ŠKARDA Radek, KLOZ Jakub, vedoucí – BUBELINY Michal.

Děkujeme trenérům a hráčům za příkladnou reprezentaci Karlovarského kraje.