OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Previous Next

Nejlepší sportovci Karlovarského kraje 2017

Na slavnostní večeru v Karlovarském městském divadle byli vyhlášeni tito nejlepší sportovci Karlovarského kraje:


Kategorie: Žáci – jednotlivci 

Lukáš JURÁNEK (silniční triatlon) – X-Team BaNo K. Vary z.s.

Heidi JURÁNKOVÁ (silniční triatlon) – X-Team BaNo K. Vary z.s.

Sára PETERKOVÁ (silniční a dráhová cyklistika) – Cykloteam Ostrov, z.s.

Martin ELIÁŠ (karate) – Karate klub Tygr Karlovy Vary, z.s.

Marek POLHOŠ (vzpírání) – TJ Baník Sokolov, z.s.

Stanislav SZTRAPEK (atletika) – SKP Union Cheb, z.s.

Robert AUBRECHT (fotbal) – FK Baník Sokolov a.s.


Kategorie: Žáci – sportovní kolektivy

TJ Slovan Karlovy Vary, z.s. (oddíl plavání)
Členové: 
Nicole Harmašová, Karolína Juštíková, Karolína Kotlánová, Viktorie Meruňková
  
SKP Union Cheb, z.s. (atletika)
Členové: 
Adam Had, Daniel Vaidiš, Lukáš Petrikovič, Stanislav Sztrapek

Beach volleyball club Chodov, zapsaný spolek (volejbal)
Členové: 
Veronika Kudrlová, Barbora Klánová, Karolína Šoupalová, Michaela Mustabašičová, Jiřina Přibylová, Aneta Trollerová, Radka Veselá, Kateřina Zapfová, Kateřina Matejková

Champions team, z.s. (karate)
Členové: 
Kateřina Štecová, Eliška Pokorná, Kristýna Vašíčková


Kategorie: Dorost, junioři – jednotlivci

Michaela Lucie HANZLÍKOVÁ (krasobruslení) – Sportovní krasobruslařský klub Mariánské Lázně, z.s.

Jan KADLEC (minigolf) – TJ MG Cheb, z.s.

Ondřej ČERNÝ (běh na lyžích) – LK Slovan K. Vary z.s.
 
Marek LIŠKA (silniční a dráhová cyklistika) – Cykloteam Ostrov, z.s.
  
Martina ZIKMUNDOVÁ (lukostřelba – kladkový luk) – LK ESKA Cheb z.s.

Jolana VRZALOVÁ (sjezdové lyžování) – TJ Jáchymov z.s.


Kategorie: Dorost, junioři – sportovní kolektivy

TJ ROTAS Rotava z.s. (vzpírání) 
Členové: 
Daniela Zronková, Nikola Zronková, Michaela Malá, Sabina Satlerová
 
LK Slovan K. Vary z.s. (běh na lyžích) 
Členové: 
Jakub Walchedseder, Adam Picura, Ondřej Černý

SKP Union Cheb z.s. (atletika)
Členové:  
Aneta Tiralová, Markéta Petrikovičová, Šárka Sabadinová, Kateřina Jarošová


Kategorie: Dospělí – jednotlivci

Petr KOPFSTEIN (letecká akrobacie) – AEROKLUB TOUŽIM z.s.

Karel DUŠEK (terénní triatlon) – X-Team BaNo K. Vary z.s.

Martin RUBEŠ (sportovní šerm) – TJ Lokomotiva - šerm z.s.

Martin ČECHMAN (dráhová cyklistika, sprint) – Armádní sportovní oddíl cyklistiky DUKLA BRNO

Silvie DITTERTOVÁ (golf) – Royal Golf Club Mariánské Lázně z.s.


Kategorie: Dospělí – sportovní kolektivy

VK Karlovarsko, z.s. (volejbal)
Členové:     
Jan Štefko, Daniel Pfeffer, Michal Kriško, Ondřej Hudeček, Henri Treial, Tomáš Netrval, Tomáš Široký, Zdeněk Málek, Marek Zmrhal, Michal Sukuba, Daniel Končal

TJ Baník Sokolov z.s. (vzpírání)
Členové:   
Kamil Kučera, Jiří Orság, Richard Tkáč, Emil Balog, Lukáš Cibulka, Michal Michalíček, Oldřich Bílý, Martin Šihovec, Jiří Bárnet

Lukostřelecký klub ESKA Cheb z.s. (lukostřelba – kladkový luk)
Členové:     
Martina Zikmundová, Petra Zikmundová a Martin Vaněk

Kategorie: Handicapovaní sportovci

Nicole HABERMANNOVÁ (plavání handicapovaných) – SK KONTAKT Karlovy Vary, z.s.   

Miroslav HRBEK (sledge hokej) – Sportovní klub vozíčkářů Sharks, z.s.

Kategorie: Trenéři

Monika ŠKORNIČKOVÁ (krasobruslení) – Sportovní krasobruslařský klub Mariánské Lázně, z.s.

Lucie MARKUSKOVÁ (atletika) – Triatlet Karlovy Vary z.s.

Slavomír RYCHNAVSKÝ (vzpírání) – TJ Baník Sokolov, z.s.

Vladimír ZÍSKAL (sportovní střelba) – ČSS, z.s. – sportovně střelecký klub UNION Cheb


Kategorie: Sportovní legenda, funkcionář

Petr TARANT (sportovní střelba/funkcionář, trenér) – ČSS, z.s. – Sportovně střelecký klub Policie UNITOP Sokolov
Je dlouholetým aktivním funkcionářem Českého střeleckého svazu a Karlovarského krajského sdružení.
Má největší podíl na výstavbě a dalším zlepšování sportovní střelnice v Lomnici u Sokolova, která slouží pro výcvik nejen příslušníků Policie ČR, Vězeňské služby ČR, ale i veřejnosti a sportovním střeleckým klubům. Jeho svěřenci získali několik medailí na MČR a Olympiádách dětí a mládeže (kdy i díky jeho zásluze byla sportovní střelba zařazena mezi soutěžní disciplíny na ODM). Má velký podíl na propagaci klubu, města Sokolova a regionu na pořádaných soutěžích. 

Marie BRDOVÁ (florbal) – Florbal Sokolov, z.s.
Paní Marie Brdová dlouhá léta učila na základní škole v Sokolově a byla (je) členkou České obce Sokolské. Pod Sokolem se před cca 20 lety začala věnovat florbalu a bez nadsázky ji lze označit za průkopnici tohoto sportu v Sokolově a v Karlovarském kraji. Začínala se zájmovým útvarem (kroužkem) florbalu a díky ní dnes v Sokolově funguje florbal v takovém měřítku (přes 130 členů, přes 90 členů mládeže). V Sokolově odchovala spoustu florbalistů včetně kapitána dnešního A mužstva Jakuba Stejskala i šéftrenéra klubu a lídra A mužstva Tomáše Abrháma či manažera klubu Filipa Siváka. Už v té době se pod jejím vedením florbalisté probojovávali pravidelně na regionální kola celých Čech, kde se i umisťovali na medailových pozicích. I přestože dnes žije mimo náš kraj, za ta léta tu za sebou nechala opravdový kus práce a vydržela až její odchovanci, v té době navštěvující 1. stupeň základní školy, dospějí a budou si moci klub řídit sami.

Nejlepší sportovec Karlovarského kraje (cena hejtmanky Karlovarského kraje) 

Veronika KUBÍNOVÁ (orientační závody na horských kolech) – TJ Slovan Karlovy Vary, z.s.
Úspěchy:  
Mistrovství světa - 2 zlaté medaile,  2 bronzové medaile  kat. juniorka - Litva 
Mistrovství Evropy - startovala za ženy ač juniorka, medaili nezískala - Francie 
Mistr ČR  ve sprintu   
Český pohár  - 2. místo v kat. ženy ač juniorka  
Členka repre družstva v LOBu (lyžařský orientační běh) - účast na ME v Rakousku

Vendula DUŠKOVÁ (plavání handicapovaných) – SK KONTAKT Karlovy Vary, z.s.
Úspěchy: 
3. místo - MS Mexico City - disciplína 400 m volný způsob 
3. místo - MS Mexico City - disciplína 100 m prsa   
Hry VIII. Letní olympiády dětí a mládeže Brno:   
plavání handicapovaných - 1. místo celkové pořadí sportu  
1. místo - 100 m volný způsob
1. místo - 200 m polohový závod 
1. místo - 400 m volný způsob 
2. místo - 100 m motýlek  
XXII.MČR, Brno 1. místo - 50 m prsa/200 m volný způsob/100 m prsa/400 m volný způsob   
3. místo - Český pohár 2017 v plavání tělesně postižených v kategorii OPEN (napříč celým věkovým spektrem, celkem 148 plavců). Její bodový výkon je třetím nejlepším v celkovém hodnocení za Arnoštem Petráčkem (Pl ČB), zlatým medailistou z LPH 2016, a Anežkou Floriánkovou, účastnicí paralympijských her v roce 2016 (SK KP).

Antonín GAVLAS (stolní tenis) – SK TTC Františkovy Lázně z.s.
Úspěchy: 
1. místo - Mistrovství České republiky 2017, kategorie dvouhra muži 
2. místo - Mistrovství České republiky 2017, kategorie družstva muži (klub SK TTC Františkovy Lázně)  
Postavení na žebříčku ČR pro rok 2017 - 1. místo   
Nejúspěšnější hráč Extraligy ČR sezóny 2016/2017 (bilance utkání ve dvouhře: 31 vítězství a 2 porážky)
Čtvrtfinálová účast ve dvouhře mužů na ITTF World Tour ve Slovinsku

Mimořádné ocenění hejtmanky Karlovarského kraje

Josef VÁŇA (dostihový sport)