OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Previous Next

Nejlepší sportovci Karlovarského kraje 2016

Na slavnostní večeru v Karlovarském městském divadle byli vyhlášeni tito nejlepší sportovci Karlovarského kraje:

Výsledky ankety „Sportovec Karlovarského kraje roku 2016“


Kategorie: žáci – jednotlivci


Matyáš BĚLOHRADSKÝ (krasobruslení) – HC STADION CHEB, spolek
Karel MACÁN (cyklistika) – TJ Plamen Chodov, z.s.
Martin RŮŽIČKA (plavání) – Plavecký klub Baník Sokolov, z.s.
Marek POLHOŠ (vzpírání) – TJ Baník Sokolov z.s.
Eliška KUČEROVÁ (atletika, triatlon) – Triatlet Karlovy Vary z.s.
Kateřina ŠTECOVÁ (karate) – Champions team z.s.
Bára BOHÁČKOVÁ (karate) – Sportovní klub Policie UNITOP Sokolov
Anna Elisabeth BUREŠOVÁ, Tereza KUNSTOVÁ (moderní tanec – duo) – Taneční skupina Mirákl

 

Kategorie: žáci – sportovní kolektivy


Volejbalový klub Karlovy Vary z.s. (mladší žákyně)
TJ Baník Sokolov z.s. (vzpírání mladší žáci)


Kategorie: dorost, junioři – jednotlivci


Martin ČECHMAN (cyklistika, dráhová cyklistika, sprintérské disciplíny) – Cykloteam Ostrov z.s. (v současné době ASO DUKLA BRNO)
Gabriela Roberta VÍTŮ (golf) – Royal Golf Club Mariánské Lázně z.s.
Jana NOVOTNÁ (atletika – víceboj) – Atletický klub Sokolov, spolek (v současné době AK OLYMP BRNO)
Emil DANČ (vzpírání) – TJ Baník Sokolov z.s., oddíl vzpírání
Veronika KUBÍNOVÁ (MTBO – orientační závody horských kol) - TJ Slovan Karlovy Vary z.s.
Veronika JAKUBŮ (sportovní karate) – Champions team z.s.


Kategorie: dorost, junioři – sportovní kolektivy


TJ Baník Sokolov z.s. – oddíl boxu
TJ MG Cheb, z.s. - minigolf
Kategorie: dospělí – jednotlivci
Jiří ORSÁG (vzpírání) – hostování v TJ Baník Sokolov, z.s.
Martin RUBEŠ (sportovní šerm) – TJ Lokomotiva – šerm z.s.
Jiří KESL (triatlon, duatlon) – USK Akademik z.s.
Petr KOPFSTEIN (letecká akrobacie) – Letecký klub Karlovy Vary z.s.
Daniel KRHUT (karate) – Sportovní klub Policie UNITOP Sokolov


Kategorie: dospělí – sportovní kolektivy


Royal Golf Club Mariánské Lázně (golf)
TJ Baník Sokolov z.s. – oddíl vzpírání (vzpírání)
SK Liapor Witte Karlovy Vary, z.s. (nohejbal)


Kategorie: veteráni


Ludvík KILLINGER (cyklistika – rychlostní disciplíny) – CYKLO TEAM KILLI, z.s.
Věra JEŽKOVÁ (silniční cyklistika) – TJ Slavia Karlovy Vary (cyklistika)


Kategorie: handicapovaní sportovci – jednotlivci


Vít ŠPALEK (stolní tenis – jednotlivci, žáci) – Sportovní klub stolního tenisu Cheb, z.s.


Kategorie: trenéři


Mgr. Monika ŠKORNIČKOVÁ (krasobruslení) – SKK Karlovy Vary, z.s.
Jiří DVOŘÁK (nohejbal) – SK Liapot Witte Karlovy Vary z.s.
Pavel IVANIČ (vzpírání) – TJ Baník Sokolov z.s.


Kategorie: sportovní legenda, funkcionář


František HEJPLÍK (zápas) – TJ Sokol Mariánské Lázně, z.s.
Mgr. Bohumil ADAMEC (funkcionář) - Krajská rada AŠŠK ČR, Karlovarský kraj


Nejlepší sportovec Karlovarského kraje (Cena hejtmanky Karlovarského kraje)

Jan VANKE (nohejbal) - SK Liapor Witte Karlovy Vary, z.s.
Trenér: Jiří Dvořák
Úspěchy: 1. místo - Extraliga nohejbalu 2016 / jako smečař a blokař, kapitán a lídr mužstva přivedl nohejbalisty SK Liapor Witte Karlovy Vary v roce 2016 do extraligového Superfinále, kde v přímém přenosu před kamerami ČT4 Sport v nesmírně dramatickém boji s pražskými Čakovicemi, doslova vydřeli přes nepříznivý vývoj ze stavu 1:4 na konečných 5:4 po 11 letech opět pro Karlovy Vary titul Mistrů České Republiky družstev!
1. místo - MS v nohejbalu Brno 18.- 20.listopadu 2016 / dlouhodobě vynikající a spolehlivé výkony vynesly Honzovi kapitánskou pásku i v České reprezentaci, kterou na listopadovém Mistrovství světa v Brně, opět před kamerami ČT4 Sport, dovedl k titulu Mistrů světa trojic!"

Vendula DUŠKOVÁ – SK KONTAKT KARLOVY VARY, z. s. – plavání
Trenérka: Mgr. Štěpánka Řehořková
Úspěchy: 1. LPH Rio de Janeiro, 7. 9. - 18. 9. 2016 - 2 x finále, 8. místo - 400VZ, 100P 2. ME Funchal, 29. 4. - 9. 5. 2016, stříbro - 400VZ, bronz - 100P 3. XXI.MČR v Brně, 16. 1. 2016, zlato - 100P, 400VZ, 100VZ, stříbro-200PZ  4. Vítězka Českého poháru 2016 v plavání tělesně postižených